Site Loader

Końcówka roku niemal zawsze jest momentem, w którym na różnych portalach, pismach oraz wszelkiego rodzaju miejscach poświęconych czytaniu książek pojawiają się rankingi, zestawienia i przeglądy najlepszych książek mijającego właśnie roku. My nie chcemy być z tym do tyłu – prezentujemy najlepsze thrillery i kryminały, które ukazały się w roku 2020 i choć “Moloch” autorstwa Marka Krajewskiego będzie jednym z nich, nie będziemy ograniczać się wyłącznie do jednej propozycji.

Najlepsze kryminały 2020 roku

Wyselekcjonowanie trzech najlepszych kryminałów mijającego roku nie było łatwe. W polskich księgarniach pojawiło się bowiem całe mnóstwo powieści, które są godne uwagi i zdecydowanie są w stanie trafić w gusta nawet najbardziej wybrednych czytelników. Jeżeli jednak mielibyśmy wskazać trzy najlepsze, byłyby to:

  • “Moloch” Marka Krajewskiego (https://www.taniaksiazka.pl/moloch-marek-krajewski-p-1430794.html) – jeden z najciekawszych kryminałów polskiego pisarza. Podąża za najmroczniejszym śledztwem Eberharda Mocka, który spotyka się ze swoją byłą żoną w szpitalu psychiatrycznym – ta oszalała po stracie swoich dzieci, porwanych w mocno niewyjaśnionych okolicznościach. Kobieta oskarża swojego męża. Ten z kolei powoli odkrywa we Wrocławiu upiorny świat okultystyczny, który może mieć wielki związek z zaginięciem i najprawdopodobniej zamordowaniem jego dzieci. Czy jednak jego tajne śledztwo okaże się owocne? Czy nie odwiodą go od niego czarne msze i mnóstwo ludzi, którzy nie zawahają się zrobić wszystkiego w imię swojego celu?
  • “Precedens” Remigiusza Mroza, która opisuje losy Joanny Chyłki. Tym razem pani adwokat zajmuje się sprawą aktorki, która pojawia się w jej biurze mówiąc, że za moment popełni przestępstwo – okazuje się, że rzeczywiście to robi, a całość transmituje w mediach społecznościowych. Choć wydawałoby się, że nie ma w tym wszystkim nic ukrytego, prawda jest zgoła odmienna;
  • “Wyrwa” Wojciecha Chmielarza, która podąża za losami Macieja Tomskiego, którego żona zginęła w wypadku samochodowym. Z pozoru niepozorne i niczym niewyróżniające się wydarzenie okazuje się bardziej skomplikowanym – zwłaszcza, że Janina ginie pod Mrągowem, podczas gdy kobieta miała być w delegacji pod Krakowem.

Podsumowanie

W 2020 roku na polskim rynku pojawiło się całe mnóstwo kryminałów – tym bardziej ciężko jest wybrać taki, który będzie obiektywnie dobry, godny przeczytania i po prostu porządny. Choć powyżej przedstawiliśmy kilka naszych “pewniaków”, zaznaczamy, że dobrych książek może być (i zapewne jest) wiele więcej. O kolejnych z pewnością wspomnimy jeszcze na łamach naszego bloga.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com

Damian